Předměty VMOD, VMAT

Předměty VMOD a VMAT byly opětovně zařazeny do studijních plánů jak bakalářského, tak i magisterského studia KOL se statutem předmětu typu B. Pro všechny zájemce je zápis otevřen do neděle. Omlouváme se za způsobené technické potíže.

Předmět Přednášky zahrančních vyučujících (VSM3, VSM8, VS3BC a VS8BC)

Ospravedlňujeme sa za komplikácie spojené s prihlasovaním sa na propojené předměty VSM3, VSM8, VS3BC a VS8BC. Celková kapacita bola navýšená a do nedeľe je možné sa ešte stále zapisovať.

Výuka Kateřiny Veselovské

Upozorňujeme na posunutí začátku výuky doktorky Kateřiny Veselovské. Výuka bude zahájena až v pondělí 2.10.

STAG kontrola zapsaných předmetů

Prosíme studenty, aby si řádně zkontrolovali, zda mají ukončené všechny předměty a zapsány všechny zkoušky z akademického roku 2016/2017. Pokud chybí něco, co by mělo být zapsáno, kontaktujte prosím mailem do pondělních 10.00 hodin Mgr. P. Vaculíkovú.

Erasmus dodatočné výberové konanie

Milí študenti,
rada by som vás upozornila na možnosť využiť dodatočné výberové konanie do programu Erasmus. Otvorené je od dnešného dňa až do 27/09/2017. V rámci programu Erasmus môžete vycestovať min. na 3 mesiace a max. na 6 mesiacov. Dodatočné výberové konanie sa týka letného semestra ak.r. 2017/2018 a na výber sú tieto univerzity: Universidad del Pais Vasco, University of Trier, University of Bologna, Univerzita Komenského v Bratislave, University of Tartu, University of Oslo. V prípade záujmu alebo otázok ma prosím kontaktujte na ludmila.lac@gmail.com.

Jazykové a interkulturní kurzy

Milí studenti,

přinášíme Vám aktuální nabídku jazykové a interkulturní přípravy v akademickém roce 2017/2018 určené studentům (v případě stáží také čerstvým absolventům) vyjíždějícím v LS 2017/2018 na studijní pobyt či praktickou stáž v rámci programu Erasmus+ nebo jiného dotačního titulu. Tato příprava cílí na rozvoj a získání jazykových a interkulturních dovedností studentů a posílení jejich sociální a kulturní integrace během zahraniční mobility či budoucího profesního uplatnění se v zahraničí.

Podrobnosti o přípravných kurzech naleznete na posteru níže.

Lingvistické odpoledne

Katedra obecné lingvistiky srdečně zve kolegy, studenty a příznivce lingvistiky na Lingvistické odpoledne, které se bude konat u příležitosti 80. narozenin našeho pana profesora Kořenského.

Konference se uskuteční 30. 5. na Křížkovského 14, KC-1.07 od 13 hodin.

Stipendium – Wirthův institut

The Wirth Institute for Austrian and Central European Studies kanadské Univerzity v Albertě nabízí roční postgraduální stipendia v akademickém roce 2017/2018, která jsou určena studentům/studentkám doktorských studijních programů se specializací na oblast humanitních a sociálních věd nebo uměleckých oborů.

Roční pobyt začíná 1. září 2017 a končí 31. 8. 2018. Celková výše stipendia je 27 600 kanadských dolarů v měsíčních splátkách. Je určeno českým studentům, kteří se účastní doktorského studijního programu na české vysoké škole. Uzávěrka přihlášek je 27. dubna 2017. Výsledek výběru by měl být znám v červenci 2017.

Více informací pro zájemce je možno najít na stránce Wirthova institutu.

Letní škola sémiotiky kultury J. Lotmana

University of Tartu zve studenty bakalářských a magisterských ročníků na letní školu sémiotiky kultury J. Lotmana. Za účast je možné získat 4 kredity. Škola se koná 3. až 14. července. Více info naleznete a přihlásit se můžete na stránkách Juri Lotman and Semiotics of Culture.

Seminář s profesorem Starkem v Olomouci

Katedra anglistiky a amerikanistiky srdečně zve na seminář s názvem Towars a principled comparative morphology of Slavic verbs pod vedením profesora Michaela Starkea z University of Tromso v Norsku.

Seminář se uskuteční v pondělí 3. 4. od 13.15(-16.30) na Třídě Svobody 28,  v místnosti 1.65.

Další stránka »