Hlavní strana

Z Encyklopedie lingvistiky
Verze z 25. 10. 2014, 10:50; Vitus (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Vítejte na stránkách Encyklopedie lingvistiky.

Encyklopedie lingvistiky vznikla v rámci projektu Inovace studia obecné jazykovědy a teorie komunikace ve spolupráci s přírodními vědami, reg. č.: CZ.1.07/2.2.00/28.0076.

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

http://oltk.upol.cz/isoj/theme/Innovation/images/esf.jpg


Obsah

Aktuality

Sekce aktuality, kterou na těchto stránkách naleznete v nabídce vlevo, obsahuje aktualizace hesel za poslední semestr. Dozvíte se v ní, která hesla jsou právě zpracovávána, a v jaké fázi se jejich zpracování právě nachází. Informace uvedené v sekci Aktuality jsou důležité především pro editory eL, jelikož uvádějí pouze ta hesla, která jsou v daném semestru aktuálně zpracovávána a v dalším semestru tak budou určena k editaci. Pro vstup do sekce Aktuality pokračujte kliknutím na odkaz Aktuality.

Archiv

V sekci Archiv se nachází odkaz na elektronickou knihovnu Katedry obecné lingvistiky. Studenti v ní mohou najít odbornou literaturu využitelnou pro zpracování svého hesla.

Obsah

Na stránce Obsah naleznou všichni zájemci o eL, potenciální autoři a editoři všechny informace o tom, která hesla již byla v předchozích semestrech zpracována nebo jsou aktuálně zpracovávána. Neprolinkovaná červená hesla označují hesla, která dosud nebyla zpracována a jsou tak přístupná pro zpracování. Modře prolinkovaná hesla naopak označují ta hesla, která již byla kompletně zpracována nebo jsou aktuálně ve fázi výstavby.

Ediční informace

V této sekci jsou zveřejněny veškeré informace určené editorům hesel eL. Všichni zájemci o tvorbu eL se na této stránce dozví, co to vlastně Encyklopedie lingvistiky je, kdo tvoří její redakci, získají zde informace o copyrightu, o tom, jak eL citovat a naleznou zde také statistiku přístupů. V neposlední řadě zde všichni autoři a editoři hesel naleznou komplexní a podrobné informace o tom, jak postupovat při tvorbě hesel a jejich následné editaci. Naleznete je pod odkazem Ediční informace.

Informace pro autory

V této sekci se autoři hesel mohou seznámit s veškerými zásadami spojenými s tvorbou hesel pro Encyklopedii lingvistiky. Všechny informace naleznete na stránce Informace pro autory

O Encyklopedii lingvistiky

V sekci O Encyklopedii lingvistiky naleznou po doplnění autoři, editoři, ale především čtenáři hesel eL podrobné informace o tom, co to eL je, kdo tvoří její redakci, dále informace o copyrightu a především o tom, jak eL správně citovat.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Nástroje